Festiwal Szakspirowski
   SZUKAJ »
przełącz na język polski switch to english

19. Festiwal Szekspirowski wraca do tradycyjnego, wakacyjnego terminu, w tym roku zapraszamy do Gdańska w dniach 31 lipca - 9 sierpnia. To jedyny tego typu festiwal w Polsce i jeden z największych na świecie, na który organizatorzy – Gdański Teatr Szekspirowski i Fundacja Theatrum Gedanense – co roku zapraszają najlepsze szekspirowskie spektakle z całego świata.

Podczas 19. edycji festiwalu pokażemy spektakle z Polski, Danii, Węgier, Portugalii, Rumunii i Anglii – wśród nich dzieła tak głośnych twórców jak Luk Perceval („Makbet”, Bałtycki Dom w Sankt Petersburgu), László Bocsárdi ("Hamlet", Teatr Tamási Áron ze Sfântu-Gheorghe), Robert Sturua, ("Juliusz Cezar", Rustaveli Theatre, Gruzja), czy też brytyjska ikona muzycznej awangardy The Tiger Lillies („The Tiger Lillies perform Hamlet”, Teatr Republique w Kopenhadze). Z Szekspirowskim programem wystąpi także portugalska gwiazda jazzu Maria Joao.
Podczas tegorocznej edycji Festiwalu zaprezentowane zostaną trzy spektakle finałowe Konkursu na Najlepszą Inscenizację Szekspirowską Sezonu pretendujące do nagrody Złotego Yoricka.

Festiwalowi tradycyjnie towarzyszy bogaty program warsztatów, wydarzeń performatywnych, a także spotkania z twórcami.


SPEKTAKLE SĄ TŁUMACZONE NA JĘZYKI POLSKI I ANGIELSKI
09.08 17:30
prof. Marta Gibińska about „The Tempest” by Polish Theatre from Wrocław
na wszystkie wydarzenia* są do nabycia w kasach Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego przy ul. Bogusławskiego 1 (możliwa jest płatność kartą)

Terminy otwarcia kas w GTS:
W sezonie wakacyjnym (tj. 01.07.2015r. - 31.08.2015r.) kasa biletowa jest czynna w godz. 13:00-20:00
Rezerwacje przyjmujemy w godzinach otwarcia kas pod numerem: 58 351 01 01 lub e-mailem: bow@teatrszekspirowski.pl ( W przypadku rezerwacji mailowej należy podać następujące dane: imię i nazwisko rezerwującego, datę i tytuł spektaklu, ilość biletów, numer telefonu oraz adres e-mail. Informujemy, że przy rezerwacji mailowej zawsze rezerwujemy najlepsze z dostępnych miejsc.)

Bilety on-line: www.bilety.teatrszekspirowski.pl

BILETY na SzekspirOFF do nabycia tylko w Teatrze w Oknie (ul. Długa 50/51):
Bilety do nabycia na 30 minut przed każdym spektaklem.
Rezerwacje: teatrwoknie@teatrszekspirowski.pl oraz pod telefonem 583220414.

Wolontariat przy naszej imprezie ma już wieloletnią tradycję, niektórzy nasi wolontariusze stali się aktorami, reżyserami, animatorami kultury. Zapraszamy co roku do wzięcia udziału w wielkiej szekspirowskiej przygodzie jaką jest przyjazd aktorów z różnych stron świata do Gdańska.
Zapraszamy do współpracy osoby z doświadczeniem i takie, które tego doświadczenia chcą nabrać, a mają pasje, pomysły i nie boją się nowych wyzwań.
Zadania podczas festiwalu są bardzo różne, szczegóły w załączonej ankiecie wolontariusza.
Kontakt: Agata Gnypek - agata.gnypek@gmail.com

ORGANIZATORZY
Fundacja Theatrum Gedanense GTS ESFN
INSTYTUCJE WSPIERAJĄCE
logo logo logo
 
SPONSORZY PLATYNOWI
logo logo logo